NLPİ QR Menü

QR menü sistemi, restoran, çay bahçesi, cafe gibi sipariş üzerine hizmet sunmakta olan işletmelerin kullanabileceği bir menüdür. QR menünün pek çok avantajlarından sadece bir tanesi de, bu menülerin dijital ortamlarda olduğu için işletmelere herhangi bir menü basım masrafı oluşturmamasıdır. Özellikle hijyene verdiğimiz önemin arttığı bu dönemlerde, daha sağlıklı bir hizmet sağlayacak uygulamalardan biri QR menü olmaktadır.

NLPİ QR Menü Nasıl Çalışır?

QR menü, her masada bulunan bir kod sistemidir. Bu sayede müşteriler garson çağırmadan ve menüye dokunmadan, akıllı cihazları üzerinden siparişlerini oluşturabilmektedir. Müşteriler tarafından oluşturulan siparişler, garsonların kullanmış olduğu sisteme iletilerek hazırlanmaktadır.  Hem işletme sahiplerinin hem de müşterilerin oldukça karlı olduğu bir sistemdir. Aşağıda yer alan listede, QR menü sisteminin sağladığı avantajlar yer almaktadır.

 • Baskı menüleri ortadan kaldırır ve kullanım süreleri oldukça uzundur
 • Menü içerikleri değiştiği zaman tekrar bir basım aşamasına gerek duyulmaz
 • Menü içeriği dijital olarak istenildiği zaman güncellenebilir ve bu sayede basım masrafları ortadan kalkar
 • Online bir sistem oluşturan QR menüler, oldukça hijyeniktir
 • Müşteriler garson beklemeden karar verdikleri zaman siparişlerini oluşturabilir
 • Özellikle müşteri yoğunluğunun fazla olduğu işletmelerde hayat kurtarıcı bir sistemdir
 • İşletmeler için gereken iş gücünde hafifleme sağlar
 • QR menü tasarımları zevke göre dizayn edilebilir
 • Müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkartmaya yardımcı olur
 • Yapısı bozulan baskı menülerin yerini her zaman canlı bir menü alır

İşletmeler Neden QR Menü Sistemine Geçiş Yapmalıdır?

Menü basım masraflarının önüne geçen QR menü sistemi, sipariş üzerine çalışmakta olan işletmeler için oldukça büyük bir devrimdir. Özellikle müşterilerin talebi olan hijyen, baskı menülerde pek de sağlanamamaktadır. Zira, menüye dokunan bireylerin hijyenlerine önem verdiklerinden emin olmak imkansızdır.

Hijyene özen göstermemiz gereken bu dönemlerde, işletmelerin tercih edilme oranları titizliğine bağlı olmaktadır. Titiz olmayan ve hijyen kurallarına sadık kalmayan işletmeler tercihte ön plana çıkmakta zorlanmaktadır. Bu nedenle QR menü sistemi kullanmanız, hem çalışanlarınız, hem de müşterileriniz için oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Sadece yıllık bir kira bedeli ödeyerek siz de hemen bir QR menü sahibi olabilirsiniz. Yıllık kira bedeli olarak ödeyeceğiniz tutar, baskı ve matbaa masraflarından çok daha uygun olacak, çalıştırmanız gereken garson sayısını azaltacak ve bu sayede kar oranlarınızı yükletmenizde yardımcı olacaktır. İşletmenizdeki her masa için ayrı olarak gönderimi yapılacak olan QR kodlar sayesinde, sipariş oluşturan müşterilerin hangi masada oturduğunu anlayabilecek ve bu masalara gönderim sağlayabileceksiniz.

QR Menü Özellikleri Nelerdir?

QR menü sisteminin, çalışanlarınıza ve müşterilerinize sağlayacağı pek çok avantajı daha önceden belirtmiştik.  Bu avantajların yanı sıra QR menü sistemine geçiş yapan işletmelerin sahip olabileceği bazı özellikler de bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde pek çok kişiselleştirme ve analiz yapabilmeniz mümkün olmaktadır. Aşağıdaki liste aracılığıyla QR menü sistemi üzerinden erişebileceğiniz özellikler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Müşterilerinizin menünüze erişebilmesi için herhangi bir uygulama indirmesine gerek bulunmamaktadır
 • Oluşturacağınız QR menü sisteminin özel menü ayarlarını tercihinize göre ayarlayabilmeniz mümkündür
 • Yaptığınız satışlar hakkında daha detaylı bir analiz yapabilir ve bu analiz doğrultusunda işletmenizi geliştirebilirsiniz
 • QR menü özellikleri arasında banner - slider modülleri de yer almaktadır
 • Müşteriler tarafından kolaylıkla kullanabildiği gibi işletme sahipleri tarafından da kolay bir şekilde yönetilebilmektedir
 • Hızlı kullanım sağlamaktadır
 • Liste, görsel ve özel menü tasarımları bulunmaktadır
 • UI (User Interface), yani kullanıcı ara yüzü her kesimden bireyin kullanabilmesi açısından kolaydır
 • UX (User Experience), kullanıcı deneyimleri oldukça verimlidir

Belirttiğimiz bu özellikler sayesinde, müşterileriniz, çalışanlarınız ve işletmenize büyük bir katkıda bulunabilir ve işletmenizin hizmet kalitesini üst düzeye çıkartabilirsiniz. Firmamız aracılığı ile edinebileceğiniz bu hizmetler, verimli bir işletme ortamı yaratmanızda oldukça etkili bir yöntem olacaktır.

Siz de işletmenizin menü sistemini, QR menü ile değiştirmenin avantajlarını deneyimlemek için, dijital platformlar konusunda uzman olan NLPİ ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. NLPİ ekibimiz, sizin istek ve ihtiyaçlarınız için çalışacak ve en uygun hizmeti, istediğiniz doğrultuda almanızı sağlayacaktır. İletişim numaralarımızı kullanarak ulaşabileceğiniz ekibimiz, size hızlı geri dönüşler sağlayarak, dijital ortamlardaki tüm ihtiyaçlarınızı profesyonel bir şekilde karşılayacaktır.