Benim İşletmem

Google Benim İşletmem

Google tarafından sağlanan ve önemi pek çok kimse tarafından çok da anlaşılmayan reklam hizmetlerinin başında Google Benim İşletmem ya da bilinen diğer adıyla Google My Business gelir. Doğru ve profesyonel kullanılması durumunda bu hizmetten faydalanılarak müşteri potansiyelinin işletmeler özelinde arttırılması mümkün olmaktadır. Ayrıca söz konusu reklam yöntemi için sadece fiziksel bir işletme sahip olmak gerekmez. Aynı zamanda evden çalışanlar ya da fiziksel bir işletmeye sahip olmadan E-Ticaret gibi sanal ticaret yöntemlerini tercih edenlerde bu hizmetlerden faydalanabilir. Google’ın sağlamış olduğu tüm reklam hizmetleri konusunda profesyonel ve alanında uzman kadrosuyla NLPi Ajans arzu edilen tüm talepleri karşılama konusunda profesyonel destek sağlamaktadır.

Google tarafından yapılan analizler doğrultusundan, yapılan aramalarda kullanıcıların %80 oranın yerel aramalar yaptığı gözlemlenmiştir. Bu genel olarak aranılan şeyin bölgesel olarak ulaşılmak istenmesi anlamına gelir. Şu şekilde örnek vermek gerekirse yapılan Google aramalarının 5’te 4’ü “Sinema” şeklinde olmak yerine “Kartal Sinema” ya da “Kadıköy Sinema” şeklindedir. Bununla birlikte her 4 kişiden 3’ü yapılan bu yerel aramalar sonucunda ortaya çıkan işletmeleri 24 saat içerisinde en az bir kere ziyaret etmektedir. Dolayısıyla Google Benim İşletmem doğru şekilde kullanılırsa özellikle yerel işletmeler açısından eşsiz katkılar sağlamaktadır. Google Benim İşletmem nedir?

Google Benim İşletmem Nedir?

Google Benim İşletmem en genel anlamıyla müşterilerin ve kullanıcıların işletmelere ulaşmalarını sağlamak adına işletmenin fotoğrafları, bilgileri, açılış ve kapanış saatleri, konum bilgisi, iletişim adresleri gibi pek çok alanda fotoğraf, video ve bilgi paylaşılmasını sağlayan bir reklam aracıdır. Aynı zamanda burada personel bilgileri ve fotoğrafları videoları ya da işletmeye dair özel bilgilerde verilebilir. Bu bağlamda etkin ve işlevsel olarak kullanılması durumunda gerçek bir reklam faaliyeti olma özelliğine sahiptir.

Tahmin edileceği üzere web ve reklam hizmetleri konusunda profesyonel destek almak özellikle hız konusunda büyük avantajın yakalanmasına katkı sağlayacaktır. Ayrıca son derece karmaşık kodlar ve bilinmesi güç ipuçları ile dolu sanal dünya ve arama motorlarının etkin ve işlevsel kullanımı açısından profesyonel ellere başvurulması kritik bir öneme sahiptir. Böylelikle var olan reklam hizmetlerinden ve aynı anda milyonlarca kullanıcıya ulaşma ayrıcalıklarından faydalanmak adına hiç eksiklik bulunmadan profesyonelce hizmet alınabilir. Google Benim İşletmem hizmetlerinden etkin bir şekilde faydalanmak adına profesyonel hizmetlere başvurulmalıdır. Bu şekilde milyonlarca müşteriye daha hızlı bir şekilde ulaşmak mümkündür. Google Benim İşletmem Uygulamasının faydaları nelerdir?

Google Benim İşletmem Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Sanal dünya üzerinde doğru reklam faaliyetleri yürütmek özellikle milyonlarca insana ulaşma konusunda pek çok avantajı beraberinde getirir. Üstelik bu reklam faaliyetlerinin profesyonel şekilde yapılması durumunda reklam imkanlarından faydalanmak az maliyetle yüksek performans alınmasına büyük katkılar sağlar. Özellikle sanal dünya üzerinde yürütülen reklam faaliyetlerinin son karmaşık bir yapıya sahip olması ve pek çok ipucu ile daha aktif bir konuma gelinebilecek olması bu alanda uzman ve eğitimli kimselere başvurulması, işletmelerin büyümesi adına oldukça önemlidir.

Google Benim İşletmem Uygulamasının faydaları konusunda profesyonel destek alınması durumunda sahip olunabilecek imkanlar şu şekildedir:

  • Yönetim paneli aracılığıyla kurumsal bir yönlendirme
  • Yerel arama sonuçlarında ön plana çıkma ve erişimin arttırılması
  • Müşteri etkileşimlerinin arttırılması
  • Yeni müşteri edinmeye yönelik yüksek katkı
  • İşletme bilgilerinin güncellenmesi ve kontrol edilmesi

Gibi pek çok konuda profesyonel destek alınarak Google Benim İşletmem uygulamasının sağladığı olanaklardan faydalanılabilir ve böylelikle kurumsal bir işletme modeline geçiş yapılabilir.

Google Benim İşletmem Kapsamında Sunulanlar

Google Benim İşletmem aracılığıyla işletme bilgilerinin kontrol edilmesi güncellenmesi fotoğrafların yayınlanması, video içeriklerin üretilmesi, reklam çalışmalarının yürütülmesi, daha çok tanınırlık ve arama sonuçlarından gerekli verimin elde edilmesi gibi pek çok konuda faydalanmak mümkündür. Tahmin edileceği üzere tüm bu işlemler uzmanlık ve profesyonellik gerektirmektedir. Profesyonel bir şekilde bu işlemlerin yapılması durumunda sanal pazarlama yöntemleri ve buna bağlı olarak sanal dünyaya özel reklam kodlarının uygulanması, etkin sonuçların alınması konusunda oldukça belirleyicidir. Özellikle sanal dünyayı etkin bir şekilde kullanmayan işletme sahip açısından Google Benim İşletmem bağlamında NLPi Ajans tarafından sağlanan profesyonel hizmetlerden faydalanılarak müşteri potansiyeli var olan seviyenin çok üzerine çıkarılabilir.