Opencart Entegrasyon

Opencart Entegrasyon

Opencart, internetten alışveriş yapmanız için oluşturulmuş bir yazılım sistemidir. Ürünlerin satış yapıldığı siteler adına meydana getirilmiş, PHP gibi bir kodlama sistemini taşımaktadır. Opencart, e-ticaret sitelerinin de en büyük başvuru kaynaklarından biridir.

Opencart Nedir?

Opencart, açık kaynak kodlu bir veri tabanına sahip olduğundan bu isimle anılmakta olan bir e-ticaret platformuna da denilmektedir. PHP veri tabanının yanında, burada MySQL veri tabanı da kullanılmaktadır. Bu platformda internet üstündeki alışverişe dair her türlü bilgiyi bulabilmeniz mümkündür. Kurulumu hayli kolay olarak bilinmektedir.

Buraya yükleme yapmak hususunda hiçbir sınır yoktur. Sınırsız ürün, üretici, alt başlık gibi bölümler ekleyebilmeniz mümkündür. Burada her türlü modülü ayrı başlıklar halinde bulabilmeniz mümkündür. Pazarlama, ödeme, kargolama gibi alt başlıklar size yardımcı olmak adına basit bir dizaynla yerleştirilmiştir.

Opencart, muhasebe uygulamasıyla birlikte, size hesap yapmanız için de bir fırsat sunar. Eğer, SSL sertifikasını edinme şansınız olursa, alışverişler yapılırken her türlü bankanın pos sistemlerini de rahatlıkla entegre etmeniz mümkündür. XLM sistem uyumuyla birlikte, penta, arena misali sistemleri de değerlendirebilmenizin mümkün kılındığı bu sistem, dünya çapında da bir imkân sunar. Açık kaynak kod sistemi kullanıldığı için, bu veri tabanı fazlasıyla evrenseldir. Dolayısıyla, bu hizmetlerin dijital platformlar hususunda oldukça uzman ekibince verileceği, nitelikli bir ekiple karşo karşıya geldiğinizde kazanç elde edeceğiniz de unutulmamalıdır.

OpenCart Neden Ve Nasıl Kullanılır?

Opencart, kurulumu kolaylıkla yapılan bir sisteme hizmet etmektedir. Bunun için öncelikle, Linux işletim sistemi üstünden işlem yapacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte, bir ‘web hosting’ hizmeti de edinmeniz zorunludur ki, sunucu hizmetinden faydalanabilesiniz. Opencart’ın kurumsal bir sitesi bulunduğu için, buradan gerekli bilgileri okuyup, gerekli verileri de edinmeniz mümkündür.

Opencart yükleme sistemini yaptıktan sonra, bir veri tabanı dosyası üstünden gidebilmeniz de kolay olacaktır. Panele girdikten sonra, bunu takiben geliştirdiğiniz işlemleri sırasıyla yapmanız yeterlidir. Online pazaryerlerinin kontrolü bağlamında, Opencart size bir web sitesi ayrıcalığı da tanımaktadır. E-ticaret gelişmelerin çoğunda bu açık yazılım sistemine rast gelmeniz olasıdır.

Opencart Entegrasyon Nasıl Yapılır?  

Opencart entegrasyonu, e-ticaret üstünden birçok bağlantıyı birbiriyle ilgili biçimde bir araya toplama ve eşleştirme usulü üstünden gelişmektedir. Panelinize gelen verilerin tamamı, içlerinde gruplaşarak bağlantılı noktalar üstünden eşleştirilebilmektedir. Bu anlamda, muhasebe entegrasyonu sayesinde, hem para trafiğini, hem ürün bilgilerini, hem de ürün akışını takip edebilmeniz kolaylaşmaktadır. Entegrasyon sayesinde, zamanınızı daha nitelikli şekilde kullanabilmenizin de yolları açılır.

Opencart xlm ve api üstünden geliştirilen geniş ağlar, anlaşma sağladığınız tedarikçi aracılığıyla linkinizi sitenize indirerek, burada işlemlerinizi hızlıca yapmanız mümkündür. Bununla sınırsız biçimde xlm entegrasyonu sağlayabilirsiniz. Xlm stellar diye bilinen kripto para birimine denilmektedir; Lumen şeklinde de bilinmektedir. Bu sistem, Opencart üstünden kullanıldığı için, entegrasyonu da hayli kolaydır. Opencart’ın entegre edilmesinin sağladığı birtakım avantajlar bulunmaktadır. Bunlar aşağıdaki şekilde belirtilebilir:

  • Anlaşmalı partnerlerle, kurumlarla bir araya gelmenizin yolu daha kolay açılabilir. 
  • Online pazaryerlerini takip etmeniz konusunda tek elden daha kolay bir ulaşıma sahip olmanız olasılık kazanmaktadır. 
  • İşinizi, işlem hacminizi ve kazancınızı daha fazla katlamanız bağlamında bir getiri elde edersiniz. 
  • Hedefe kilitli işlemlerde vakit ve nakit kazanmanın yöntemi kapsamında, daha efektif olmanız için entegrasyon sistemi işinizi çok kolaylaşacaktır. 
  • Entegrasyon sayesinde, bu platformdaki diğer bağlantılardaki gelişmeleri de takip edebilmek mümkünat kazanır. 
  • Entegrasyonla beraber, ürün giriş çıkışlarını, stoklarınızı da görmeniz kolaylaşacaktır. Böylelikle, otomatik güncellemelerden ve yeniliklerden de geri kalmazsınız. 
  • Fatura düzenleme, e-fatura hazırlama gibi konularda da deneyiminiz daha fazla artacaktır.

Opencart entegrasyonunu kolaylıkla yapabilmeniz için, dijital platformlardaki uzman ve arastırmacı ekibimizin desteği sayesinde, daha ileri sıçramanızın da imkânı doğacaktır. Sizin adınıza, beklentilerinizi de fazlasıyla karşılayan ve size her türlü kazanç sağlayan kapılar açmak için de burada her zaman hazır bulunduğumuzu da belirtmek isteriz.

Opencart e-ticaretin çığ gibi ilerlediği bir dünyada, sürekli gelişim çizgisinin hızıyla beraber, sağladığınız entegrasyonun içeriği neticesinde size artı değerlerle dönüş sağlayacak birçok alan getirisinde bulunacaktır. Opencart entegrasyon sistemi, dağınık halde birçok yerde bulunan birçok veriyi, tek bir yerde mıknatıs gibi toplayacaktır.