Opencart Optimizasyon

1998 yılında kurulan OpenCart firması tarafından geliştirilerek, Nisan 2010 yılında tüketicilerin kullanımına sunulan Opencart, bugün hem bireysel hem de kurumsal anlamda tercih edilmektedir.

Çevrimiçi alışveriş yönetim sistemi olan Opencart gerek bireysel gerekse kurumsal anlamda E-Ticaret sayfası oluşturmak isteyen kişilerin, en çok tercih ettiği seçenektir. PHP tabanlı olarak hazırlanan Opencart, MySQL veri tabanını kullanmaktadır. Eğer ürün sitenin ağır yükünü kaldıramıyorsa, ana sayfanız yavaş açılacaktır.

Kurulduğu günden bu yana sektörde en iyi Opencart optimizasyon hizmetleri sağlayan firmamız, temellerini müşterilerinin hizmetlerini en iyi şekilde karşılamak üzerine atmıştır. Bunu sağlamak üzere kurumsal ve dinamik bir yapı mevcut olup, son gelişmeler her an takip edilmekte ve size en iyi çözüm önerileri sunulmaktadır.

Bu kapsamda günümüze dek gurur duyduğumuz pek çok projemiz mevcuttur. Bunların hepsi üst düzey kaliteye sahip olup, sizlerin ihtiyaçlarına ve çağımıza en iyi desteği vermektedir.

E-Ticaret Neden Önemlidir?

E-Ticaret neden önemlidir? Bugün pazarlama stratejileri, iki şekilde ele alınabilir. Bunlardan biri perakende mağazacılık sistemidir.

Geleneksel olan bu yöntem, hâlâ tüm firmalar tarafından tercih edilir. Ancak burada elde edilen verim, mağazaları günlük ziyaret eden tüketicilerle orantılıdır.

Tabi olarak pandemi dönemi gibi durumlar, geleneksel satış yapan firmalara büyük bir darbe demektir.

Bu sebeple internetin gelişmesiyle beraber kurulan ve hızlı şekilde global yaygınlık kazanan E-Ticaret siteleri, iş yerlerine 7/24 açık, alım-satım yapılabilen ve pandemi ya da doğal afetlerden etkilenmeyen bir pazarlama alanı sunar.

Artık her evde internet olduğu ve online sistemlerden alışveriş yapmak yaygınlaştığı için, E-Ticaret bir firmaya kendini büyütmesini sağlar. Zira IBM tarafından yapılan bir anket, bu sistemlere geçiş yapan firmaların büyüdüğünü göstermektedir. Burada pazarlama için herhangi bir ücret kesimi olmadığı için, elde edilen kâr da daha büyüktür. Tabii olarak buna site giderleri dâhil değildir.

Kısacası E-Ticaret, fazla gider yapmadan, daha fazla satmanızı sağlar.

E-Ticaret Siteleri Nasıl Kurulur?

E-Ticaret siteleri nasıl kurulur? Eğer E-Ticaret’e geçiş yapmak istiyorsanız, bunun için iki seçeneğiniz vardır. Bunlardan ilki bir E-Ticaret paketi alarak, sıfırdan kurulum yapmaktır.

Opencart ı Ancak bazı dezavantajlarla beraber gelir. Zira bu seçenek maddi olarak daha yüksek olup, temelden bir web sitesi oluşturmak bir profesyonel işidir. Bu nedenle maliyeti tasarımcılara ve yazılımcılara ödenen ücret de katlamaktadır.

Burada bir paket alındıktan sonra bir firmayla anlaşılmakta ve yazılımcılar siteyi temelde itibaren hazırlamaktadır. Ardından tasarımcılar devreye girerek, gerekli tasarımları gerçekleştirmektedir.

Bu nedenle ikinci seçenek olan Opencart, daha az maliyetle E-Ticarete atılmak için en iyi seçenektir. Burada sistem, Opencart resmî sitesi üzerinden, ücretsiz olarak indirilmektedir. Dolayısıyla ödediğiniz bir ücret yoktur.

Opencart kurulduktan sonra yapılan entegrasyonlar ve optimizasyonlar kullanıcı talebine göre olduğu için ücrete tabidir. Burada internet ortamında pek çok seçenek olup, önemli olan doğru, hızlı ve en uygun fiyatlı hizmeti almanızdır.

Firmamız, Opencart E-Ticaret sitenizin gerekli entegrasyon ve optimizasyon işlemlerini sektörde uygun fiyatlarla, disiplinli ve tecrübeli bir ekiple sağlamaktadır. Eğer şirketimizle web sitemiz üzerinden bulabileceğiniz telefon numarası üzerinden iletişim kurarsanız, gerekli hizmetleri hemen alabilirsiniz.

Opencart Nedir?

Günümüzde her firma, kendini geliştirmek ve yeni pazaryerlerine açılmak ister. Bunu yapabilmek için en iyi verimin alındığı sistem de Opencart’tır. Peki, Opencart nedir?

Bu sistem bahsettiğimiz üzere her iş yerine ve bireye ücretsiz olarak sunulur. Dolayısıyla büyük bir firmanız dahi olsa, sizden alınacak bir meblağ yoktur. Buna ek olarak açık-kaynak kodlamamaya sahiptir.

2010 yılında kullanıma sunulan Opencart, bu sebeplerle hızlıca en çok tercih edilen E-Ticaret platformu haline gelmiştir. Peki, bunun nedenleri nedir? Bu sistem, sizlere şu avantajları sağlar.

 

Opencart Avantajları Nelerdir?

Opencart avantajları nelerdir? Opencart kullanmak size ve iş yerinize şu yararları gösterir.

1.Opencart kolay bir kuruluma sahiptir. Dolayısıyla iş sahibi dâhil olmak üzere, herhangi bir kişi rahatlıkla gerekli işlemleri yapabilir.

2.E-Ticaret sitelerinde önemli olan biri, tüketicilerin ve yöneticilerin istediklerini rahat bulması, ara yüzde zorlanmamasıdır. Opencart bu bakımdan pratik ve kolay bir yapı bulundurur.

3.PHP temelinde olduğu ve veri tabanı olarak MySQL kullandığı için sonradan gelişmelere oldukça müsaittir.

4.Kaynak kodları açık olarak verildiği için, rahatlıkla eklemeler yapılabilir ve mevcut kodlamaları incelenebilir. Bu sebeple modifikasyonlar yaygın görülmekte olup, tüm Opencart E-Ticaret siteleri böylece birbirinden farklılık gösterir.

5.Opencart size sınırsız sayıda üretici, kategori ve ürün ekleme fırsatı sunar.

6.Tüm bankaların sanal pos cihazlarını, herhangi bir sorun olmadan kullanabilirsiniz.

7.Entegrasyon ve optimizasyon ücretleri dâhil, normal sitelere göre daha az masraflıdır.

8.API desteği bulunduğu için gerek duyduğunuz tüm entegrasyonlar çok kısa sürede yapılmaktadır.

9.Arzunuza göre çok sayıda tema bulundurur.

10.Eklenti olarak zengin bir yapısı vardır.

11.Pazarlama, muhasebe, kargo yönetim ve daha pek çok konuda modül seçeneği vardır. Böylece hem size hem de tüketicilere daha hızlı ve kullanışlı bir sistem sunulur.

12. Arama motorlarındaki sonuçları takip ederseniz, E-Ticaret sitelerinin büyük bir kısmını opencart oluşturmaktadır.

Avantajları

Günümüzde pek çok iş yeri, masraflardan kısarak en iyi hizmeti almak ister. E-Ticaret sistemleri artık hayati bir öneme sahip olup, markanızı büyütmek ve kazancınızı arttırmak için en etkili seçenektir. Ancak normal bir site kurulumu ve senelik ücreti de büyük masraflara sahiptir.

Ancak Opencart bununla karşılaştırıldığında, çok küçük meblağlar karşısında E-Ticaret sayfasına sahip olmanızı mümkün kılar.  Bununla beraber Opencart ile aldığınız verimi arttırmak ve bu avantajlardan yararlanmak, doğru desteği almanız sayesinde olur.

Kurumumuz, E-Ticaret sisteminizin performansını yükseltmek ve hızını arttırmak amacıyla, sektörde profesyonel ekiplerle hizmet verir. Böylece sitenizin Google sıralaması da yükseltilerek, gelen-giden trafiğiniz arttırılmaktadır.

Opencart Sistemler Nasıl Kurulur?

Opencart nasıl kurulur? Opencart kurmak istiyorsanız, aşağıdaki maddeleri sırasına göre takip etmeniz gerekir.

1.Opencart için Linux işletim sistemi kullanmanız şarttır. Bu web hosting ya da sunucu olabilir. Bundan sonra ilk olarak Opencart sitesine girerek, downloads bölümünden gerekli dosyayı yükleyin ve rar dosyasını bir klasör şeklinde açın.

2.Bundan sonra klasöre girerek, gördüğünüz “upload” alt klasörüne çift tıklayın. 

Burada gördüğünüz config-dist.php dosyasına sağ tıklayarak, ismini “config.php” şeklinde değiştirin.

Ardından admin klasörüne tıklayın ve burada da config-dist.php dosyasını,config.php olarak yeniden girin.

Bundan sonra FTP programına girerek, Hosting hesabınıza giriş yapın ve Opencart belgelerinizi, public_html klasörüne kopyalamaya başlayın.

3.Bu işlem sona erince, cPanel’e kullanıcı adınız ve şifrenizi kullanarak giriş yapın. Burada yapılacak işlem bir veri tabanı kurmaktır.

4.Giriş yapılınca MySQL veri tabanı sihirbazı altından, Opencart sisteminizde kullanacağınız veri tabanının kullanıcı adını, şifresini ve adını girerek, yetkilendirmelerini yapın.

5.Böylece veri tabanı da kurulunca, oluşturduğunuz Opencart E-Ticaret sitesine girin.  Burada gördüğünüz üzere tasarım hazır olup, öncelikli olarak lisans sözleşmesini kabul etmeniz gerekir. Bundan sonra sisteminizin, Opencart için yeterli olup olmadığı ve yazma izinleri kontrole tabi tutulmaktadır.

6.Yazma izni olmayan dosyalar varsa, FTP dosyası üzerinden ilgili dosyaların, izinlerini yapmanız gerekir. Burada dosyaya sağ tıkladıktan sonra, dosya izinlerine giriş yapın. Ardından gerekli alana 0755, bu olmazsa 0777 yazarak, onaylama yapın.

7.Ardından gerekli veri tabanı bilgilerinizi girin. Burada Username, Password ve Database sizin belirlediğiniz isimlerdir.

Port numarası 3306 olup, prefix alanı boş geçilir. Sonrasında Opencart yönetimi için kullanıcı adı ve şifre seçilir ve E-Mail adresi girilir. Tüm alanları doldurunca, “continue” düğmesi ile işlemi bitirin.

8. Js dosyasına expiresbytype image jpeg ayarlarını, expiresbytype image gif ayarlarını, mysql sorgusu 'nu düzenle seçenek olarak eklemeniz gerekir. Varsayılan olarak seçenek altındaki expiresbytype image png olarak ayarlayın ve süre plus 1 week olacak.

Eğer bu aşamaları doğru bir şekilde takip etmişseniz, kısa sürede Opencart sistemi kurmanız mümkündür.

Firmamız Opencart siteleri kurulum aşamasından, optimizasyonuna kadar gerçekleştirmekte olup, bunu uygun meblağlar ile gerçekleştirmektedir. Eğer bizimle iletişime geçerseniz, çok kısa sürede bir E-Ticaret sitesine sahip olabilirsiniz. Hizmetimiz için size özel ödeme seçeneklerimiz de mevcuttur.

Opencart Entegrasyon

Opencart E-Ticaret en çok avantaja sahip olduğu konulardan birisi de Opencart Entegrasyon olmaktadır. Sistemin kodları hazır olduğu için, gerekli modüller ve eklentiler daha hızlı ve pratik yollarla yapılmaktadır.

Burada bulunan bazı modüller şöyledir.

1.Opencart logo entegrasyon

2.Opencart API entegrasyon

3.Opencart Gitti Gidiyor Entegrasyonu

4.Opencart Amazon Entegrasyonu

5.Opencart N11 Entegrasyonu

6.Opencart MNG Kargo Entegrasyonu

7.Opencart Yurt İçi Kargo Entegrasyonu

8.Opencart Pazaryeri Entegrasyonu

Bu sistem çok fazla entegrasyon bulundurmakta olup, hepsi size ve tüketicilere daha hızlı ve pratik işlem yapma, bildirim alma imkânı tanımaktadır. Bunların hepsi ayrı bir öneme sahip olup, Opencart pazaryeri entegrasyonu şu desteği verir.

1.Online pazaryerlerindeki ürünleri aynı ekran üzerinden idare etmenize imkân sağlar.

2.Kendi Opencart sitenizdeki ürünlerinizi, anlaşmalı pazaryerlerine tek tıkla gönderebilirsiniz.

3.Gerektiği takdirde fiyat ve stok değişimlerini, otomatik şekilde yapabilirsiniz.

4.Sizi güncellemeler hakkında bilgilendirerek, tek butonla gerekli işlemi yapmanızı olanak verir.

5.Anlaşmalı pazaryerinizden gelen ürün siparişlerinizi, sitenize iletir.

6.Sipariş vermek suretiyle satın alınan ürünleri, tüm pazaryeri stoklarından düşer.

Opencart modülleri oldukça kolay kurulmaktadır. Bunun için ilk olarak gerekli dosyayı edinerek, Opencart E-Ticaret sitenizin, yönetim paneline girmeniz gerekir. Ardından eklentiler kısmından gerekli yüklemeyi yapıp, API ve IP değişiklikleri yapmanız şarttır. Aksi halde sadece yüklemek, aktif olması için yeterli değildir.

Opencart Optimizasyon

Optimizasyon, matematikte de kullanılmakla beraber; burada bahsedilen optimizasyon internet sitelerine gelen-giden kullanıcı trafiğini arttırmak ve kontrol altında tutmak için yapılan çalışmalardır. Bu sayede sitenin hızı da artmakta olup, işlemler daha hızlı gerçekleştirilir. Tüm işlemler sonucunda siteden alınan gelir de artış gösterir.

Opencart optimizasyon işlemleri yapılırken, sitenin kodlamaları ve görselleri ele alınarak, daha düzgün bir yapı meydana getirilir. Firmamız tarafından sağlanan Opencart optimizasyon işlemleri, ayrıntılı bir şekilde sağlanır. Bu hususta genel hatlarıyla verdiğimiz hizmetler şu şekildedir.

1.Kodlamaların İncelenmesi: Her ne kadar Opencart size kodlamaları açık kaynaklı, hazır şekilde verse de bunun anlamı hiçbir sorunu olmadığını göstermez. Özellikle gereksiz ve düzensiz kodlamalar, site yeni kurulduğunda dahi yavaşlığa sebep olur.

Buna ek olarak zamanla güncellemeler ve yapılan eklentilerle beraber, kodlamada değişiklikler olmakta ve yapı bozulmaktadır. Bu nedenle görsellerin yavaş yüklenmesi, sitenin açılma ve işlem yapma hızı da düşmektedir. Bu durum, tüketiciler tarafından hiçbir zaman hoş karşılanmadığı için, doğal olarak gelen trafik de azalmakta, gelirler düşmektedir.

Bu etmenler Google sıralamasını da etkileyerek, kısa sürede daha aşağıda görüntülenmesine sebep olmaktadır. Firmamız sitenizin kodlarınızı inceleyerek, gerekli düzenlemeleri ve silmeleri yapmaktadır. Böylece sitenizden aldığınız verim de artar.

 

2.Görsellerin Doğru Kullanılması: Her web sitesi görsel bulundurur. Bunların yanlış kullanılması ve düzgün olmayan resim boyutu kullanılması, onların yüklenme hızını azaltır. Eğer tüketiciler E-Ticaret sitenize girdiğinde resimler geç yüklenirse ya da hata verirse, çoğu zaman sizden alışveriş yapmak yerine farklı pazaryerlerine yönelir.

Firmamız sitenizde bulunan tüm görselleri ele alarak, daha düzgün boyutlamalar yapar. Burada boyut, sizin tarafınızdan da kabul edilen ölçüdür. E-Ticaret sitelerinde daha hızlı fotoğraf yüklenmesi, tüketici memnuniyeti demektir.

3.Görsel Uzantılarının Düzenlenmesi: Bilindiği üzere görseller JPG, JPEG, PNG ve daha pek çok türe sahiptir. Bunların hepsi farklı özellikler ve yüklenme boyutuna sahiptir.

Eğer sitenizde kullanılan görsel uzantıları aynı değilse, bu görsellerin eş zamanlı yüklenmeyeceği anlamına gelir. Ayrıca PNG dosyaları daha ağır olup, yüklenme hızları da yavaştır. Ancak JPG ve JPEG dosyaları saniyeden de az zamanda yüklenir.

Bu sebeple görselleriniz, uzman yazılımcılarımız ve tasarımcılarımız tarafından ele alınarak, uzantıları aynı olacak şekilde düzenlenir ve PNG kullanılmamasına dikkat edilir.

4.Sayfaların Düzenlenmesi: Opencart da dâhil olmak üzere tüm web siteleri, pek çok sayfanın birleşmesiyle meydana gelir. Sonradan gelen güncellemeler ve eklentiler, zamanla kodun bozulmasına, çakışmaların yaşanmasına sebep olur.

Buna ek olarak gerekli ayarlamalar yapılarak, Google tarama sonuçlarında daha ön sıralarda sonuç alınması da Opencart optimizasyon sayesinde olur. Gerekli SEO çalışmaları, listelerde daha önde olmanızı sağlar. Zira tüketiciler genelde isme bakmadan, listeden ilk siteye giriş yapar.

Firmamız bu kapsamda anahtar ve meta kelimeler, başlıklar ve gerekli açıklamaları düzenleyerek, daha iyi sonuç almanızı sağlar. Burada kaç kelime kullanıldığı da önemli olup, anahtar kelimeler kullanılmadan önce araştırma yapılır.

5.URL Düzenlenmesi: Opencart optimizasyon üzerine önemli diğer husus da URL yapısına düzenlemektir. Zira Google’da öne çıkmanın kurallarından bir tanesi de URL ismine göre olur. Bu nedenle firmamız, site ismini sizin de uygun gördüğünüz şekilde, en iyi sonucu almanız için değiştirilir.

6.Fazla Site Oluşmasını önlemek: Eğer site doğru ayarlanmamışsa, aynı site 2 ya da 3 farklı adreste görüntülenir. Her ne kadar kullanıcılar bunların aynı site olduğunu anlasa da, Google bunları farklı siteler olarak algılar. Bu da sıralamanızı düşürerek, veriminizi düşürür.

Bu sebeple birden fazla açılan sayfalar düzenlenerek, tek sonuca erişilir. Böylece arama robotları, tüketicileri aynı sonuca yönlendirir.

7.Site Haritası: Opencart optimizasyon kapsamında hazırlanan site haritası, kullanıcıların sayfada daha hızlı gezmesini ve daha iyi sonuç almasını sağlar. Böylece memnuniyet oranları artarak, sonraki alışveriş için de sizi tercih ederler.

8.Kategorileri düzenlemek: Opencart, size sınırsız kategori açma izni verir. Ancak bu, istediğiniz kadar oluşturmanız gerektiğine işaret etmez. Zira fazla kategoriler, sayfanın yenileme hızını azaltır. Ayrıca yöneticilerin de yaptıkları silme işlemleri, fazla kategori varsa daha uzun sürer.

Bu sebeple Opencart optimizasyon çerçevesinde, sizin de onayladığınız kapsamda kategoriler ele alınarak, yeni ve daha kullanışlı bir yapı meydana getirilir. Burada amaç, tüketicilerin daha iyi bir site tecrübesi edinmesidir.

9.PHP Düzenleyiciler: Opencart, PHP tabanlı bir sistemdir. Dolayısıyla sitenizi hızlandırmak istiyorsanız, bunun yollarından bir tanesi de düzenleyici kullanmaktır. Bu hızlandırıcılar sitenin üzerinde kodlamada hafifleme sağlayarak, daha hızlı bir site kullanımı sağlar.

10.Cache kullanımını açmak: Cache kullanmak, sitenizin performansını etkileyerek, daha hızlı ve verimli sonuçlar almanızı sağlar. Bu sebeple site kodlamalarınızda bazı düzenlemeler yapılarak, Cache kullanımı aktif hale getirilir.

11.Gzip Compression kullanmak: Doğru bir sıkıştırma yöntemi, sitenizin kapladığı alanı düşürerek, aldığınız verimi de arttırır. Burada kullanılan yöntem Gzip olup, kodlama sistemine bazı eklemeler gerçekleştirilir.

Bu gibi aşamalarla gerçekleştirilen Opencart optimizasyon, anlaşılacağı üzere SEO düzenlemeleri ile site içi düzenlemeleri kapsar. Bu aşamaların hepsi detaylı olup, profesyonel şekilde yapılmalıdır.

Hatalı düzenlemeler sadece sitenizin kullanımını daha kötü hale getirecek olup, potansiyel çökmelere neden olarak, kullanıcıların siteye girmesini engelleyecektir. Dolayısıyla uzman ekiplerimiz tarafından yapılmayan optimizasyon, hiçbir zaman olumsuz durumlara, çökmelere sebebiyet vermemektedir.

Bizimle telefon numaramız üzerinden irtibata geçerseniz, bu hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Opencart Optimizasyon Nasıl Yaptırılır?

Opencart hakkında kurulum ve Opencart optimizasyon hizmeti sunan firmamız, E-Ticaret sitenizin tüm işlemlerini doğru ve şekilde yaparak, size hızlı, doğru optimizasyon yapılmış ve SEO uygulamalı bir site sunar.

Bünyemizde hizmet veren tasarımcılarımız ve yazılımcılarımız, müşteri memnuniyeti kapsamında sizi ve markanızı geliştirmek ve daha çok kazandırmak amacıyla hizmet verir. Kurumsal bir yapıda verilen Opencart optimizasyon, yılların getirdiği tecrübeyle sağlanır. Bu konuda çok sayıda başarılı çalışmanın altına imza atmış olan firmamız, iletişime 7/24 açıktır.

Opencart site tasarlamak ve optimizasyon yapmak istiyorsanız bizimle her an irtibat kurarak, projenizi bize açabilirsiniz.

Opencart optimizasyon Ücretleri Ne Kadar?

Opencart optimizasyon ücretleri, bu sektörde en uygun fiyatlarla sizlere verilir. Profesyonel ekipleri ve tecrübesiyle ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamak üzere kurulan firmamız, size uygun ödeme fırsatları sunar.

Her projede fiyatlar, müşterilerin farklı içerikler talep etmesi nedeniyle değişir. Bizimle iletişime geçtikten sonra projenizi açtıktan sonra planlama yapılmakta olup, bu esnada ortalama bir fiyat da tarafınıza iletilir.

Çalışmaların her aşaması sizin bilginiz dâhilinde olup; onayınız haricinde hiçbir işlem yapılmamaktadır. Eğer E-Ticaret sitenizden aldığınız kârı arttırmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçerek, kısa sürede edinebilirsiniz.

Eğer web sitemiz üzerinde telefon numaramız mevcut olup, kurumumuza her zaman ulaşma imkânınız vardır. Ayrıca bize E-Posta adresimiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden de mesaj atma fırsatınız mevcuttur.

Bizimle irtibat kurduktan sonra Opencart siteniz üzerine ihtiyacınızdan bahsederseniz, optimizasyon ve diğer hizmetlerimizden, profesyonel ve kurumsal bir tecrübeyle hemen yararlanabilirsiniz.

Opencart Optimizasyon