Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya platformları; tanınmış kişiler, markalar, şirketler ve sosyal medya üzerinden başarı elde etmek isteyen kişiler için öne çıkabilmek amacıyla kullanılabilen önemli alanlardır. Günümüzde hemen hemen her insanın kullanmakta olduğu sosyal medya hesaplarını başarılı bir şekilde yönetebilmek, pek çok reklamdan daha etkili olmaktadır. Paylaşımlar için ücret talep edilmemesi ve herkesin kendisine uygun stratejiyle hareket edebilmesine olanak tanıması açısından bu platformların tartışılmaz bir avantajı olduğu açıktır.

Aynı zamanda insanlar sürekli olarak sosyal medyada zaman harcadığı için çok daha kolay bir şekilde kişilere ulaşmak, onların algılarına ve beklentilerine uygun hareket edebilmek de mümkün hale gelmektedir. Bu açıdan firmasını öne çıkartmak isteyen kişiler ya da bireysel olarak sosyal medyadan başarı elde etmek isteyen kişiler için bu platformlar doğru yönetildiğinde büyük bir önem kazanmaktadır.

Sosyal medya kullanımının dikkat çekici noktalarından biri ise istenilen platformun tercih edilebilmesi olmaktadır. Pek çok sosyal medya platformu bulunmakta ve genel olarak hepsi farklı özellikleri barındırarak farklı kişilere hitap etmektedirler.

Fotoğraflar öne çıkartılmak istendiğinde Instagram, video paylaşımlarına öncelik verildiğinde YouTube, düşüncelerin dikkat çekmesi istendiğinde ise Twitter tercih edilebilir. Bunlara ek olarak pek çok farklı sosyal medya platformunun kendine has özellikleri bulunmaktadır. Platformların profesyonel kişiler tarafından analiz edilmesi ve gerekli yönlendirmelerin yapılması bu doğrultuda oldukça önemlidir.

Dolayısıyla sosyal medya danışmanlığı içerisinde hangi alanın tercih edilmesi gerektiğini de barındırdığından doğru adımlarla hızlı başarı elde edebilmeyi mümkün hale getirmektedir.

Geleneksel medyaya olan ilginin günden güne azalması ve dijital alana ilginin ise hızlı bir şekilde artış göstermesi ile birlikte çalışmaların bu alanlara yönetilmesi oldukça mantıklıdır. Kolayca erişilebilir olan sosyal medya platformları, herkes tarafından istenilen yerde istenilen zamanda kullanılabilmektedir. Geleneksel medya ise belli kalıpları içerisinde barındırmakta ve reklamların ulaşılabilirliğini daha az bir düzeye indirmektedir. Sosyal medya, sağladığı özgürlük bakımından da ilgi çekicidir.

Geleneksel medya üzerinden yapılabilecek reklamlar çok uzun zaman almanın ve son derece maliyetli olmanın yanında kontrolü kişi ve firmalara vermemektedir. Buna karşın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımların beğenilmemesi ya da istenilen etkiyi almaması durumunda anında müdahale edebilme şansı bulunmaktadır.

Dolayısıyla sosyal medya danışmanlığı, hedeflere ulaşabilme açısından çok daha etkili bir yöntem olmaktadır. Sosyal medya üzerinden insanlar daha aktif olduğundan her an yeni paylaşımları görerek etkileşim sağlayabilmektedirler.

Sosyal Medya Danışmanlığı Neleri İçerir?

Sosyal medyada başarı elde edilebilmesi için profesyonel destek almak gerekir. Uzman ekibiyle müşteri memnuniyetini ön plana alarak çalışmalarını gerçekleştiren firmamız, sosyal medya danışmanlığı içerisinde pek çok farklı konuyu barındırmaktadır. Böylece etkili sonuçlar elde etmek çok daha kolay bir şekilde mümkün hale gelmektedir. Sosyal medya danışmanlığı çerçevesinde verilen hizmetler kısaca şu şekilde ifade edilebilir:

  • İçerik Yönetimi: Profesyonel ekibimiz, sosyal medya hesaplarını amaçlanan hedefe en uygun şekilde yönetmek için çalışmaktadır. Bu doğrultuda ilgili platformlarda öne çıkan paylaşımlar araştırılmakta ve buna uygun içeriklerin üretimi sağlanmaktadır.
  • Hesap Takibi: Sosyal medya hesapları, düzenli olarak incelenmektedir. Buna bağlı olarak takipçilerin beklentileri, beğeni ve şikayetleri dikkate alınarak geliştirmelerin yapılması sağlanmaktadır. Takipçilerin yorumlarını cevaplandırmak ve uygun geri dönüşleri sağlamak sosyal medya yönetimi açısından önemlidir.
  • Rakip Analizi: Aynı amaçla hizmet sunan birçok farklı sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Bu nedenle rakiplerin eksik yönleri ve genel stratejilerinin anlaşılarak uygun planlamanın sağlanması gerekir. Uzman ekibimiz, bu konuda son derece titizlikle çalışmaktadır.
  • Kriz Yönetimi: Her alanda olduğu gibi sosyal medya söz konusu olduğunda da beklenmeyen süreçler yaşanabilir. Sosyal medya danışmanlığı hizmetimiz bu tür durumlara önceden hazırlıklı olduğundan kısa sürede sorunun çözülmesini sağlamaktadır.
  • Sosyal Medya Yönetimi: Sosyal medya hesaplarında dikkat edilmesi gereken en önemli husus kitlelerin düşünceleridir. Olumlu ve olumsuz değerlendirmeleri doğrudan görebilmek sosyal medyanın en önemli avantajlarındandır. Bunlara uygun gelişmelerin sağlanması ile birlikte sosyal medya hesabı ve dolayısıyla firma ya da kişiler çok daha büyük başarılar elde etmektedirler.
  • Kitlenin analiz edilmemesi ya da yanlış analiz edilmesi, buna göre yapılan paylaşımlar hesapların kalitesini düşürmekte ve başarısını büyük oranda azaltmaktadır. Profesyonel ekibimiz, sosyal medya yönetimi açısından son derece başarılı hizmet vererek hesapların kısa sürede öne çıkmasını mümkün hale getirmektedir.