Web Tasarım

Web tasarım, Kişi veya şirketlerin tanıtılması amacıyla internet tarayıcılarının görüntüleyebileceği şekilde hazırlanmış bulunan özel tasarımlardır. Bu tasarımların HTML çevrilmesi gerekmektedir. Bu tasarım işini yapan kişilere de web tasarımcısı ya da Webmaster denilmektedir. Web tasarımın yapılabilmesi için öncelikli olarak bir projeye ihtiyaç olmaktadır. Projenin temel konusunu oluşturan unsurlar ise şahıs, firma, ürün ya da markadır. Örneğin firma web sitesi, hastane web sitesi; birer web tasarım projesi olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Esasen bu tasarımlar bir kurum, kuruluş ya da kişiyi tanıtmak amacıyla yapılmaktadır. Bir web sitesini düzenleme, kodlama ve internet ortamında yayınlama işlerinin hepsi web tasarım sürecine dahil olmaktadır. Web tasarımcısı ya da Webmaster diye adlandırılan kişiler; kişi, kurum ya da firmaların tanıtılmasını sağlamak amacıyla web tasarım sürecini yönetmektedir.


Web Tasarım Neden Önemlidir?

Bir kurum, şirket ya da kişi için web tasarım; birincil ve resmi bilgilendirme kanalı olmaktadır. Bilindiği üzere son zamanlarda internet adına oldukça fazla yenilik yapılmıştır. İnsanlar, artık internet ortamında daha çok vakit geçirmekte ve dışarı çıkmadan işlerini internet üzerinden halledebilmektedir. Bu noktada web siteleri, insanların ilgi odağı haline gelmiştir.  Bu sebeple bir web sitesinin tasarımı oldukça önemlidir. Kurum, şirket ya da bireyler, internet ortamında daha etkili bir şekilde var olmak durumundadır.

Kurum ya da bireylerin daha kaliteli web sitelerine ulaşmaları için uzman ekibimiz, web tasarım konusunda profesyonel bir hizmet vermektedir. Bizlerle iletişime geçebilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.


Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web tasarım hizmeti, uygun fiyatlar üzerinden verilebilmektedir. Bunun yanı sıra biraz daha pahalı olan ve uzun zaman isteyen tasarımlar da mevcuttur. Bu durum, kurum ya da kişinin web sitesini ne derece geliştirmek istediğine göre değişmektedir. Hazır temalar üzerinden tasarım yapılmasını isterseniz eğer, bu tasarımın maliyeti oldukça düşüktür. Fakat özgün bir tasarım istiyorsanız, maliyet biraz daha artacaktır. Özgün bir tasarım da web sitesinin gelişmesini sağlayacak, böylelikle pek çok kimse bu web sitelerine ilgi gösterecektir. Yani aslında maliyet, kişi ya da kurumun isteğine bağlıdır.

Uzman ekibimiz tarafından bu hizmetlerin tamamı verilmekte ve sizlerin daha profesyonel bir siteye ulaşması sağlanmaktadır.


Web Tasarım Yapım Aşamaları Nelerdir?

Web tasarım işleminin gerçekleşebilmesi için bazı yapım aşamaları bulunmaktadır:

• Projelendirme (Brief, kullanıcı deneyimi tasarımı, rakip analizi, bilgi mimarisi tasarımı)

• Grafik Tasarım

• HTML / CSS Kodlama

• CMS Entegrasyonu / Yazılım İşleri

• Test


Web Tasarım Çevrimiçi İşletmeye Nasıl Bir Katkı Sağlar?

Profesyonel bir web tasarım, çevrimiçi bir işletmeye oldukça fazla katkı sunmaktadır. Bu katkılardan bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

• İnsanların web sitenize güveninin artmasını sağlamakta ve bu sayede web siteniz birçok insan tarafından görüntülenmektedir. Bunun yanı sıra tasarımın profesyonel olması, insanların ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamaktadır.

• Kafa karıştırıcı ve gereksiz tasarım olmadığı için web sitenizi ziyaret eden insanların kafaları karışmaz. Böylelikle insanlar, işlemlerini site üzerinde hızlı bir şekilde yapar.

• Profesyonel bir tasarım, web sitenizin arama motorlarında görünmesini sağlamaktadır. Bir web sitesi uygun kodlara sahip değilse arama motorlarında görülmez. Web sitesinin tasarımı başarılı bile olsa uygun kodlar olmadığı için sitenin arama motorlarındaki etkinliği azalır.

• Bir web sitesindeki görseller sıkıntılı, akış zayıf ise web sitesini ziyaret eden insan bu durumdan çabuk sıkılır. Bu sebeple siteyi ziyaret eden kişi, hızlı bir şekilde o siteden çıkış yapar. Bu ise web sitesi için oldukça olumsuz bir durumdur. Fakat profesyonel web tasarımı ile böyle bir sorun ortaya çıkmaz. 

• Web sitenizin tanınırlığı, profesyonel bir tasarım ile artacaktır. Çünkü insanlar web sitelerinin herhangi bir sıkıntıya sahip olmamasını istemektedir. Bu sebeple site üzerinde yaşanacak bir sıkıntı, kişiyi o web sitesinden uzaklaştırmaktadır. 

Profesyonel tasarımın yukarıdaki faydalarından ötürü, web siteniz için belli bir bütçe ayırmalı ve sitenizin herkes tarafından beğenilecek bir tasarıma sahip olmasını sağlamalısınız. Bu durum ilk başta sizi maddi anlamda zorlayabilmektedir. Fakat belli bir zaman sonra profesyonel tasarımın faydasını göreceksiniz. 

Yukarıda bahsedilen hizmetlerin tamamı, uzman ekibimiz tarafından verilmekte ve sizlerin kaliteli bir web sitesine sahip olmanız sağlanmaktadır. Bizlerle iletişime geçmeniz halinde tüm beklentileriniz karşılanacaktır. Ayrıca uzman ekibimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.