Web Yazılım

Sunucu içerisinde yer alan yazılımların hepsine birden web yazılım denilmektedir. Yani bir web sitesi üzerinde yer alan bütün materyaller, bu kavram içerisine girmektedir. İnternette temel işleyiş, aslında iki kısımdan oluşmaktadır:

Kullanıcıların Gördüğü Kısım: Bu kısım, yazılımcılar tarafından anlaşılabilir bir ara yüz şeklinde tasarlanmakta ve kullanıcılara sunulmaktadır. 

Kullanıcıların Göremediği Kısım: Bu kısmı kullanıcı göremez. Kullanıcının bir web sitesini daha rahat bir şekilde kullanabilmesi, bilgilerin kullanıcıdan güvenli bir şekilde alınıp onlara güvenli bir şekilde sunulabilmesini sağlayan kısım, kullanıcıların göremediği kısımdır. Bu bölüme, web sitesinin beyni de denilebilmektedir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için çeşitli kodlara ihtiyaç vardır.

Kodlamalar, bilgisayar dilleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Kodlamada yapılan, 0 ve 1 rakamlarının kullanıcının anlayacağı bir dile çevrilmesidir. Bu çevirme işlemi ise kodlama dilleri ve yazılımları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bir bilgisayar ile kişi arasındaki iletişim, bu kodlamalarla sağlanmaktadır. Bir web sitesi de çeşitli kodlamalar ile insanların hizmetine sunulmaktadır. 


Web Yazılımın Dilleri

Web yazılım için çeşitli diller bulunmaktadır. Bu dilleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Net, PHP, Flash, JavaScript gibi web tabanlı olabilen yazılımlar: Bu yazılım dilleri, web sitelerine daha zengin bir içerik katmak amacıyla kullanılmaktadır. Web yazılımın asıl beyni ise HTML tabanlı yazılımlar olmaktadır. 

HTML Dili: Web sitesi tasarımı yapmak isteyen kişilerin her şeyi yapabilmelerini sağlayan dil HTML dilidir. Yazınsal ve görsel içeriklerin bir web sitesinde olması gereken yere konumlanması, sayfaların birbirine bağlanabilmesini sağlamaktadır. Ayrıca HTML, hazırlanmış olan web sitesi hakkındaki bilgilerin arama motorlarına gönderilmesini sağlamaktadır. 


Web Tabanlı Yazılımlar

Bu yazılımlar, internet üzerinden hizmet vermekte olan ağ bağlantıları ile sağlanan yazılımlardır. Günümüzde bilgisayar tabanlı yazılımlar yerine web tabanlı yazılımlar kullanılmaktadır. Yani web yazılım, günümüzde tercih edilen bir yazılım çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Web tabanlı yazılımların kullanımı oldukça kolaydır ve bu yazılımlar, her şekilde değişiklik yapılmasına müsaade etmektedir. Bu yazılımlarda işi çoğunlukla internet üzerinde bulunan sunucular gerçekleştirmektedir. Kullanıcı, küçük bir kod ile sunucuya dahil olmaktadır. HTTP, web tabanlı yazılımlarda haberleşme adına kullanılmaktadır. 

Uzman bir ekimiz, sizlere web tabanlı yazılımlar konusunda profesyonel bir hizmet vermektedir. Ekibimizin verdiği hizmet ile web siteleriniz gelişecek ve internet ortamında ön plana çıkacaktır. Bizlerle iletişime geçmeniz halinde sizlere web yazılım konusunda hizmet verebiliriz. 


Web sitesi yazılımı nasıl yapılmaktadır?

Web sitelerinin içeriğinin zenginleşmesini ve buna benzer pek çok şeyin yapılmasını sağlayan web tabanlı yazılımlar nasıl yapılmaktadır? Bir web sitesi kodlama ile tasarlanırsa eğer, site üzerinde değişiklik yapmak kolaylaşacaktır. Ayrıca kodlama ile tasarlanan web siteleri, daha sağlam bir temele oturmaktadır. Site tasarımında bazı kodlama dilleri kullanılmaktadır. HTML ve CSS gibi kodlama dilleri, dünya üzerinde sıkça kullanılan dillerden sadece birkaçıdır. 

Yüksek seviyede bir web sitesi tasarlanmak isteniyorsa eğer JavaScript ve Jguery gibi kodlama dillerinin de bilinmesi gerekmektedir. Bahsedilen yazılım dilleri ile kodlama yapılırken bir internet sitesinin SEO uyumlu olması da gerekmektedir. Bunun yanı sıra sitenin mobil versiyona sahip olması da gerekmektedir. Sitenin yönetim panelinin de düzgün bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bunların hepsi birbirleri ile alakalı durumlardır. 


Web Yazılım geliştirme nedir?

Her işletmenin ihtiyacı olan site özellikleri birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bunun sebebi her bir işletmenin faaliyet alanlarının değişik olmasıdır. Farklı site tasarımlarının yapılması, işletmelerin faaliyetlerinin daha kolay gerçekleşmesini sağlamaktadır. Web yazılım geliştirme, kodlama ile hazırlanmış olan web sitesine, kodlama sistemi ile bazı özelliklerin eklenmesi işlemine denilmektedir. Web sitesi geliştirme konusunda sizlere uzman ekibimiz ile birlikte kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Bunun için bizlerle iletişime geçmeniz yeterlidir.   


Web Yazılım uzmanlığı nedir?

Web sitesi tasarımında kodlama dillerini kullanan kişilere web yazılım uzmanı denilmektedir. Bu işe ise web yazılım uzmanlığı adı verilmektedir. Bu iş, gün geçtikçe önem kazanmakta; sitelerin web tasarım uzmanlarına ihtiyacı artmaktadır. Kod yazmak, sabır gerektiren bir iş olduğu için web yazılım uzmanlığı oldukça önemlidir.

Uzman ekibimiz sayesinde sizlere bu konularda hizmet vermekteyiz. Üstelik verdiğimiz hizmet, profesyonel olmaktadır. Bizlerle iletişime geçtiğiniz zaman, sizlere istediğiniz şekilde hizmet verebilmekteyiz. Bu konuda uzman ekibimiz, her zaman sizlere destek olmaktadır.